STOP akciám a koncertom v Orlovni

Minulý rok patril vždy jeden víkend v mesiaci koncertom a tancovačkám v skalickej Orlovni. Každý mesiac sme sa snažili priniesť niečo nové, niečo neopozerané, niečo neotancované. No tento rok sme dostali od prenajímateľa a správcu budovy ZUŠ Skalica stopku. Dôvodov bolo niekoľko. No primárnym dôvodom bolo to, že hudobné a tanečné súbory, ktoré v Orlovni nacvičujú, boli obmedzené tento jeden víkend v mesiaci. Bohužiaľ organizácia a upratanie tohto priestoru dá zabrať trochu viac času, ako len pár hodín. Taktiež sa správca budovy sťažoval, že sa na našich akciách podával alkohol a podujatia samotné nemali žiadny kultúrny prínos mestu. Nedá sa nič moc narobiť, keď si úzka skupina ľudí, ktorí majú, ako sa povie kľúče od miešačky, myslia, že kultúra je len folklórny tanec, cimbálová muzika, či detský tanečný súbor.

Aj keď sme stratili možnosť predstaviť Vám modernú kultúru a tanečné podujatia na mesačnej báze, neodradilo nás to od organizácie nášho hlavného eventu, ktorým je Festival Maringota. Tento rok nás čaká už piaty ročník, ktorý Vám prinesie viac dobrej hudby, zábavy, či dobrej nálady.  Ostaňte nám verní. Postupne Vám odhalíme čo Vás čaká a neminie.

P.S. Ak by Vám fakt bolo smutno za Dirty Dance Floor-om, či nejakým tým koncertíkom a náhodou viete o nejakom vhodnom priestore za rozumný peniaz na akcie na mesačnej báze, ozvite sa na náš email alebo FB.

DODATOK

Správa bola písaná členom občianskeho združenia CVJ Barák, ktoré je organizátorom Festivalu Maringota. Bol uverejňený len na súkromnej webovej stránke Festivalu Maringota a FB stránke Festivalu Maringota. Tým pádom sa oznam týka len a iba akcií a koncertov, ktore organizuje občianske združenie CVJ Barák. Dezinformácia o zrušení podujatia Hudba pod hradbami, ktoré organizuje združenie IKCM Dvere, nech je týmto dementová. Podujatie Hudba pod hradbami sa konať bude, tak ako býva zvykom cez Skalické dni.

Článok nebol myslený ako kampaň pre nadchádzajúci ročník festivalu, ale ako oznam, keďže sa ľudia zaujímali o podujatia organizované občianskym združením CVJ Barák a teda sme voči nim cítili povinnosť informovať ich o zmenách, ktoré sa udiali.

Ospravedlňujem sa za možné nedorozumenie a ďakujem za pochopenie.