Skalický DnB priekopník – Rast S

Skalický DnB priekopník – Rast S


Sobotná noc bude až do skorých ranných hodín patriť rytmom liquidu, soulfulu a daľším príjemným lámaným beatom v podaní skalického Drum’n Bass DJa Rasťa a.k.a. Rast S.

Rast S nám poskytol krátke interview, tak čítajte, spoznávajte a tešte sa!

Si Skaličan, veľa ľudí ťa pozná ako organizátora BETONAGE, no pre niektorých návštevníkov nášho festivalu bude tvoje vystupenie “tenkrát poprvé”. Ako by si sa im v skratke predstavil?
Som vinylový nadšenec, milovník kvalitnej hudby, ktorý prezentuje svojský pohlad na drum & bass. Hrávam tracky, ktoré ma zaujmú svojím príbehom, atmosférou a zanechajú vo mne pozitívny pocit.
Som známy kooperáciou s Martinom Chrenkom a.k.a. Grna, ktorý ma počas setov doprevádza na saxofóne. Obľubujem soulful, liquid/deep dnb ale aj odnože ako half-step bass beats.

Ako píšeš, som organizátor našej spoločej dnb akcie BETONAGE na Záhorí, ktorá budúci rok oslávi 5-te narodeniny. Podielam sa aj na spolupráci projektov a akcií ako Rozlúčka s Letom a Bass Vission.


Čo Ťa priviedlo k hudbe a špeciálne k DnB?
Prvý krát som sa stretol s DnB u bratranca pred cca 10 rokmi, kde som si tento štýl od začiatku zamiloval. Vtedy veľa ľudí Drum and Bass nepoznalo, no bol vo svojmom rozkvete a najviac vyčnieval zo všetkých štýlov (aspoň pre mňa). Boli to prvé tracky ako DJ Fresh – The Immortal, Pendulum – Hold your colour, Future Prophecies – Dreadlock, BSE –  B’Negative, ktoré keď som počul tak som dostal pocit, že takýto žáner hudby som vždy hladal.
O niečo neskôr som prišiel prvý krát do kontaktu s gramcami u Dja Wuuk-a, kde ma dj-ing natolko očaril a zaujal, že za nejaký čas som si kúpil gramce a mix. Prišli prvé objednané platne z UK, s ktorými som začal trénovať a hrať pre seba.  Vždy to pre mňa znamenalo načerpanie energie a odreagovanie sa od okolitého sveta.

 

Čo považujš za svoj naj úspech na DnB scéne?

Naj úspech zatiaľ nemám, alebo nevnímam to tak, ale bude to asi okamih keď sa dostanem k vlastnej produkcii. Vytvoriť teda hotový použitelný track ktorý dobre funguje na ľudí.
Čo sa týka dj-ingu vystúpil som pár krát v rádiovej show Signall_FM na Radiu_FM a na viacerých známych podujatiach (napr. Hospitality, Let It Roll winter Slovakia, Trident Festival, Bass Haze, Laminate…)

Aké máš plány do budúcnosti?

V budúcnosti by som chcel venovať viac času produkcii, konkrétne Abletonu, v ktorom sa je stále čo učiť. Momentálene pripravujeme akciu Rozlúčka s letom, ktorá sa každoročne koná v priestoroch kúpaliska v Zlatníckej doline pri Skalici, kde ako hlavný hosť vystúpi Subtension. Ďalej je v riešení hranie v Anglicku, ale to zatiaľ nebudem predbiehať.

Tešíš sa na Fest Maringota 2017?
Pravda, že sa teším. Spolu s Peszkom sme v r. 2012 zahrali na prvom ročníku tohto festivalu a za posledné roky sa riadne zmenil a pridal na kvalite. Pieskovcový Lom a vinohradnícka oblasť umocňuje atmosféru tohto festivalu a preto zahrať si tam je vždy niečo špeciálne.

 

+ There are no comments

Add yours