Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Program Letného Kina 2015


6. jún – Bezstarostná jazda (Easy Rider (USA), 1969, 95 min, réžia: Dennis Hopper)
Cieľom úvodného filmu letnej sezóny 2015 je myšlienkovo uviesť ďalšie tri snímky, ktoré počas tohto leta uvidíte v piesočnom lome nad golfovým ihriskom v Skalici. Ide o prelomový film v oblasti nezávislej americkej kinematografie, ktorý inšpiroval filmárov po celom svete a zmenil možnosti a spôsoby nakrúcania. Vyjadruje slobodu a vzdor ale aj morálku.

20. jún – Slnko v sieti (Československo, 1962, 90 min, réžia: Štefan Uher)
Debut Štefana Uhera naznačil novú cestu slovenskej kinematografie v 60. rokoch. Toto priekopnícke dielo je považované za prvé dielo českej a slovenskej novej vlny. Prináša nový spôsob rozprávania a nový pohľad na realitu zameraním sa na city a pocity človeka a historické i spoločenské súvislosti.

3. júl – Iba deň (Československo, 1988, 87 min, réžia: Vladimír Štric, Kvetoslav Hečko, Michal Ruttkay)
Slovenský poviedkový film rozpráva príbeh o osudoch bývalých členov bigbítovej kapely, ktorú pred 20 rokmi zakázali. Tri poviedky Bicie, Basa a Gitara predstavujú postupne troch kamarátov, ktorí vymenili hudbu za obyčajné zamestnania. Uvedenie filmu 4. júla je tiež symbolickou poctou k 15. výročiu úmrtia Jara Filipa, jedného z hlavných hercov filmu, ktoré si pripomíname presne o týždeň neskôr (11.7.).

26. júl – Poupata (Česko, 2011, 94 min, réžia: Zdeněk Jiráský)
Súčasný český film ocenený Českým levom za najlepší film. Príbeh rozpráva o postupnom rozklade rodiny žijúcej v malom meste. Každá z postav si v ňom žije svojim vlastným ideálom. Aj napriek tomu, že film je z českého prostredia, môže byť pre slovenského diváka podnetný a skôr uvedené filmy v lete 2015 doplniť.