Ste nachystaní na zajtrajší voľný deň?😜 Dajte si ešte predtým pondelkový mikrorozhovor – vyspovedali sme Ondreja “Óňu” Hanzalíka, ktorý je dôležitým členom Maringota tímu už od dôb dinosaurov. Možno si ho niektorí pamätáte aj ako toho vysmiateho fešáka z bufetu. Na konci rozhovoru nájdete našľapaný playlist, ktorý vás inšpiruje, trebárs aj pri zajtrajšom okopávaní v záhradke👩‍🔧👨‍🔧

🎙Aká je tvoja úloha v rámci festivalového tímu?
🗣Z každého rožka troška. Pred poslednou reorganizáciou toho bolo celkom dosť, písal som projekty na granty, písal články o kapelách, oslovoval mediálnych partnerov. Teraz mám na starosť hlavne tých mediálnych partnerov a sponzorov. No okrem tejto organizačnej činnosti behám počas festialu po areále a robím všetko, čo treba. Najviac si užívam šichtu/výpomoc v bufete, pretože ma veľmi baví interakcia s ľuďmi.
🎙Čo v poslednej dobe počúvaš?
🗣V poslednej dobe si pustím okrem rozhlasu aj nejaký podcast, najviac nejaký ten liquidík, ale tiež som sa minule pristihol, ako sa vymotávam na hitoch z éry 60tych rokov. Nemám vyhradený hudobný štýl, počúvam, čo príde. No musí to mať hlavu a pätu.
🎙Čo ťa najviac zaujalo zo súčasnej cz/svk scény?
🗣Mojím najpúšťanejším slovenským interpretom na Youtube je v poslednej dobe Vec. Branči zreje ako víno a každý jeden text, ktorý dá von, vypovedá o niečom aktuálnom.
🎙K akej hudbe sa vždy vraciaš?
🗣Vždy sa vraciam k DnB a Reggae, no matter what. Pendulum – Hold Your Colour mám ako jediný album napevno stiahnutý v telefóne 😊
🎙Predstav nejaký málo známy hudobný klenot.
🗣Tu v dome. Pred pár rokmi som na Rádiu FM vyhral lístok na ich koncert a musel som si rovno kúpiť CDčko, ktoré dookola počúvam pri šoférovaní.
🎙Guilty pleasure interpret/ka?
🗣Tove Lo.
🎙Aké festivaly, či hudobné podujatia, okrem Maringoty, navštevuješ/aké by si odporučil?
🗣Keď som bol mladší a bez záväzkov, tak som vedel od júna do septembra byť každý víkend na nejakom festivale. Medzi srdcovky patri Beseda u bigbítu, čo je zároveň aj súčasť prípravy na Maringotu, keďže sa tam vždy stretneme v početnej maringoťáckej zostave. No veľmi rád mám Vrbovské Vetry, kde Braňuško Jobus dokazuje každým rokom, že aj menej je niekedy viac.
🎙Namixuj pre Maringoťáčky a Maringoťákov nejaký zaujímavý playlist:
🗣Nie som taký rozhľadený vo všetkých kútoch hudobného univerza, ako zvyšok nášho tímu, ale pri týchto trekoch mi pookreje dušička.
https://www.youtube.com/playlist…
😎