Ku dňu matiek🌹prinášame rozhovor s Maringoťáčkou, pani Mirkou Šohajdovou, ktorá sa už roky v bufete obetavo stará o hladné krky návštevníkov festivalu.

🎙Započuli ste počas festivalu nejakú vtipnú hlášku?
🗣Priznám sa, že pri tej všetkej hudbe na festivale veľa rozhovorov nepočujeme, naopak sme niekedy radi že vôbec počujeme čo si ľudia pýtajú na jedenie. Väčšinou nás na druhý deň bolí hrdlo ako na seba kričíme. Najúsmevnejšie je, keď prídu trošku podgurážení pravideľne zabudnú čo vlastne chceli 

🎙Aké je najobľúbenejšie jedlo na festivale a koľko sa ho skonzumuje?

🗣Čo sa týka jedla na festivale najobľúbenejšie sú určite langoše a keď vám ešte mladí ľudia povedia, že sú ako od maminky, určite to poteší. Zje sa ich tak 300 porcií.

🎙Stala sa vám počas festivalu nejaká vtipná príhoda, na ktorú spomínate?
🗣Pamätám si jeden ročník, keď prišla strašná prietrž mračien a ako sme mali postavený stan na bufet, tak nám všetka vod


🎙
Na aké podujatia ste sa chodievali baviť za vaších mladých čias? Dajú sa porovnať s Maringotou?a čo napršala stiekla za chrbát.

🗣Nakoľko som už trochu starší ročník, v porovnaní s mladými, ktorí chodia na Maringotu, za nás veľa takýchto festivalov nebolo – väčšinou sa koncertovalo. Najznámejší festival, na ktorom som bola, bol festival PORTA v Plzni, ešte za minulého režimu. Bolo to skôr také okázalejšie a pod dohľadom. Čo mali spoločné bolo asi to, že tam chodievali mladí ako teraz na Maringotu, ktorí sa chceli zabaviť a spoznávať nových priateľov. Teraz sa mladí bavia trochu inak, sú spontánnejší. Maringota je festival, kde okrem hudby sú aj rôzne iné aktivity, ktorými si krátia čas čakaním na večerné koncerty.

🎙Čo by ste na Maringote vylepšili?
🗣Vždy je čo zlepšovať. Nesmiete sa uspokojiť s tým, že sa to páči. Určite majú aj chalani do budúcna veľa vízií. Myslím si, že by toho bolo veľa ale týka sa to aj financií, ktoré sa v dnešnej dobe zháňajú veľmi ťažko, ale myslím, že každý, kto na Maringote bol, si určite odniesol kopec pozitívneho a rád sa vracia a stretáva sa s ľuďmi, ktorí festival navštevujú. No z môjho pohľadu, by som bola za, ak sa podarilo nejako vyriešiť ten náš bufet, ale počula som, že už sa na tom tohto roku pracuje, tak asi toľko.