Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

LETNÉ KINO – INFO


Letné kino Maringota sa podobne ako FEST MARINGOTA snaží využiť jedinečnú atmosféru pieskového lomu nad golfovým ihriskom v Skalici. Film, podobne ako hudbu, vnímame v prvom rade ako umenie. Ide nám pri nich najmä o formu a výpoveď. Podľa toho jednotlivé snímky vyberáme. Veríme totiž, že filmy dokážu meniť náš pohľad na svet.

Snažíme sa premietať filmy, ktoré v multiplexoch neuvidíte. Uprednostňujeme skôr európske filmy ako hollywoodsku produkciu. Čím bližšie k Slovensku, tým lepšie. Máme za to, že naše domáce filmy a filmy z krajín nám blízkych geograficky či kultúrne, nás dokážu osloviť viac. Zároveň tak dávame slovenským filmom šancu dostať sa k širšiemu okruhu divákov, pretože nie je ľahké dostať sa k nim, no určite si zaslúžia pozornosť.

Naším cieľom je nevyberať filmy náhodne. Pri selekcii nerozhodujú sympatie väčšiny. Každé premietané dielo musím mať zmysel a zapadať do konceptu celej sezóny LETNÉHO KINA MARINGOTA.

LETO 2016

V rámci nadchádzajúcej letnej sezóny, sa okrem ťažiskového festivalu Fest Maringota (19.-20.8.) chystá v pieskovom lome nad golfovým ihriskom pokračovanie úspešných filmových premietaní pod holým nebom. V dramaturgii sa organizátori sústreďujú na domácu a prípadne európsku produkciu. Oproti predchádzajúcim ročníkom, kedy bol program zameraný na celovečerné filmy, bude priestor venovaný krátkometrážnej autorskej tvorbe. Očakávať môžete minimálne 4 premietania krátkych filmov. Tematicky budú jednotlivé večery venované konkrétnym autorom, alebo určitej jednotiacej inštitúcii. Tešiť sa môžte na filmy autorov Petra Šprincla, Andyho Fehu, filmy študentov FAMU a výber animovaných filmov z FestAnča. Vychádzajúc z atmosféry a potenciálu miesta je v pláne experimentálne rozšíriť koncept o hudobnú zložku a špeciálnych hostí. K tradičnému bufetu s tekutým občerstvením sa chystá aj priateľský gastro prídavok. Presné termíny a program budú upresnené na webových a FB stránkach s ohľadom na počasie. Máte sa na čo tešiť!

LETO 2015

V lete 2015 sa sústredíme na filmy, ktoré do istej miery reflektujú svoju dobu a ktoré boli v tom období nejakým spôsobom prevratné. Každý film je z iného obdobia a spolu by mali ukázať zmeny v kinematografii u nás a v našej česko-slovenskej spoločnosti.

+ There are no comments

Add yours