Legendy z východu na Maringote

Legendy z východu na Maringote


Veľmi sa tešíme tomu, že nás tento rok poctí svojou návštevou internacionálne známe hudobné zoskupenie z Prešova, ktoré sa venuje hudbe už 21 rokov. Za tento čas odohrali cez 1200 koncertov v 15 krajinách Európy. Svojou tvorbou ovplyvnili nejedného z nás. Ich „akrobatický rock ‘n’ roll” je energický a aj po tých rokoch dokáže publikum dostať do toho správneho varu. A Braňo Jobus, ktorý nám na Maringote zahral minulý rok s Karpatskými Chrbátmi, je ich krstný tato.

Pesničky ako Láska moja kde si, Letáky, Ďakujem, Monte Carlo, či Kristína sú notoricky známe a keď zaznejú v éteri, tak si hneď každý povie: „Aaaa, Chiki liki tu-a!“

Tak ako som spomenul v prvom odseku, Chiki liki tu-a je na scéne už 21 rokov. Za tento čas vydali 6 albumov. Posledný z nich, Slzy tvý mámy, Šedivý a spol., vyhral rádiohlavu za najlepší album roku 2015. Okrem toho má ich tvorba na konte niekoľko ocenení Aurel a dokonca aj Cenu akadémie Humoru Slovenska – Zlatý Gunár.

Kapela mala od začiatku niekoľko prestupov a zmien na jednotlivých postoch, no už niekoľko rokov hrajú chalani v legendárnej trojici:

Martin Višňovský – jeden zo zakladateľov Chiki liki tu-a, basgitarista a spevák.
Tomáš Višňovský – bubeník a ďalší zo zakladateľov kapely
Ľuboslav Petruška – gitarista

Na Marigote nám Chiki liki tu-a zahrá v piatok večer, tak nepremárnite túto energickú nálož!

+ There are no comments

Add yours