Hawky & Dratwa Band

Hawky & Dratwa Band


Ako si už možno niektorí z vás všimli, sobotný program bude mať jemne hiphopový nádych. Atmosféru pred koncertom Veca a Škrupa rozdúcha Hawky & Dratwa Band. Dratwa Band pozostáva z hudobníkov dokonale ovládajúcich kontrabas, bicie, klavír a gitaru. Harmóniu, s akou sú so svojimi nástrojmi zžití, je vidno v ich tvárach pri každom tóne. Atmosféru dotvára výnimočný člen, DJ Mirror, s hudobným nástrojom v podobe platní a dokonalo presných skrečov. V popredí zoskupenia stojí rapper, od ktorého môžete očakávať duchaplné texty plné metafor, perfektne zladené s rytmom a tónmi živej hudby – Hawky. 
Hawky začínal rapovú cestu pod menom HAWK a prvé skladby nahral u Peťa Bodnára, s ktorým si hovorili DouVot, neskôr SK crew (Stofka Klinec crew). Časom sa spojil s Kreatorom a Remim a vytvorili prvé demo s názvom Začiatok Konca. Ich cesty sa rozišli a Hawky ostal tvoriť iba s Remim pod názvom ZKC, kde vznikali zaujímavé spolupráce, jeden singel z roku 2006 pod názvom Škandaal a dvoj EP – A tak z juhu v roku 2008. Po niekoľkých rokoch sa vykryštalizovalo zoskupenie ľudí z Popradu, ktorí sa hudbe venujú naplno, tak vznikol oficiálny label OrtoDogz Music, ktorého súčasťou je aj Hawky. Pod touto hlavičkou tak vychádza 11.11.2012 Hawky-ho prvé, oficiálne , sólové EP s názvom ORTODOXNÝ! 25.5.2015 Hawky vydal debutový album Puzzle, ktorý bol nominovaný na debut roka 2015 rádia_FM. 
Energia, ktorú do rapu Hawky vkladá, a zápal, s akým rapuje, vám v kombinácii s ostatnými prvkami hudobného vystúpenia Dratwa Band vytvoria zimomriavky a dokonalý hudobný zážitok!

+ There are no comments

Add yours