Gorillaz sú späť s novým albumon i príbehom

Gorillaz sú späť s novým albumon i príbehom


Po rokoch stále zaujímavý hudobný projekt Gorilazz vypálil do sveta svoj 5.štúdiový album. Fiktívna animovaná kapela má fanúšikov po celom svete a priznajme si, kto by ich chcel vidieť naživo? Pekná je predstava, ich koncertu (projekcie) napríklad na Pohode alebo Grape.

Členmi zoskupenia sú interaktívne postavičky – Murdoc Niccals, Noodle, 2D a Russel Hobbs a od nahánačky s Brucom Willisom (STYLO) sa tentoraz presunieme do starého domu. Šikovný tvorcovia Gorilazz nám dali možnosť pozrieť si niektoré klipy v 360 ° verzii. Po vizuálnej stránke to vyzerá super a spolu s 3D technologiou je to pravdebodobne buducnosť tvorenia videoklipov. Nový album nesie názov Humanz a spolu s 19 novými skladbami budeš môcť počuť rôzne spolupráce ako  Pusha T, Zebra Katz , Benjamina Clementina alebo s  Noelom Gallagherom zo skupiny Oasis.

new-gorillaz-album-2017-56

Piata štúdiovka sľubuje okrem množstva spoluprác aj celkom nový zvuk. „Je to klubová nahrávka, tanečnejšia. Áno, premiestňujeme sa niekam inam, meníme sa na niečo celkom nové. Tento album vzišiel z temných fantázií, ktoré do mojej hlavy vošli niekedy začiatkom minulého roka. Len si predstavte tie najdivnejšie, najnepravdepodobnejšie veci, ktoré sa môžu stať a zmeniť tvoje vnímanie sveta. Ako by si sa v ten moment cítil? Nie je to o Donaldovi Trumpovi, ale o našich temných myšlienkach, ktoré sa stali skutočnosťou,“ povedal o novej nahrávke počas rozhovoru pre BBC jeden z tvorcov Damon Albarn. Nový zvuk je počuť zatiaľ vydaných 4 trackov a narovinu, si ešte stále zvykáme. Chápem, že je treba pri tvorbe určitého progressu , ale predsa len nás po hudobnej stránke Gorilazz trocha sklamal. Uvidíme čo prinesie celý album. Ak by si chcel vidieť Gorilazz live tak plánujú odohrať naživo utajený koncert na zatiaľ neznámom mieste v Londýne. Tí odvážlivci, ktorí si zaobstarajú lístok budú album počuť celý od začiatku až do konca. Naživo pred celým svetom sa na koncertné pódiá kapela vráti vrámci svojho festivalu Demon Dayz 10. júna 2017.

1. Ascension (feat. Vince Staples)
2. Strobelite (feat. Peven Everett)
3. Saturnz Barz (feat. Popcaan)
4. Momentz (feat. De La Souls)
5. Submission (feat. Danny Brown & Kelela)
6. Charger (feat. Grace Jones)
7. Andromeda (feat. D. R. A. M.)
8. Busted and Blue
9. Carnival (feat. Anthony Hamilton)
10. Let Me Out (feat. Mavis Staples & Pusha T)
11. Sex Murder Party (feat. Jamie Principle & Zebra Katz)
12. She’s My Collar (feat. Kali Uchis)
13. Hallelujah Money (feat. Benjamin Clementine)
14. We Got the Power (feat. Jehnny Beth)

Deluxe edícia albumu bude obsahovať aj 5 bonusov:

15. The Apprentice (feat. Rag’n’Bone, Zebra Katz & RAY BLK)
16. Halway To the Halfway House (feat. Peven Everett)
17. Out of Boy (feat. Kilo Kish, Zebra Katz & Imani Vonsh)
18. Ticker Tape (feat. Carly Simon & Kali Uchis)
19. Circle of Friendz (feat. Brandon Markell Holmes)

+ There are no comments

Add yours