Funk z Brna – Cowhill

Funk z Brna – Cowhill


Keď sa povie Kraví hora, každý jeden trochu „Brna-znalý“ človek vie, že je to obľúbené miesto v moravskej metropole, kam chodia ľudia vyhľadávať relax a zábavu v rôznych formách.

Keď to preložíme do angličtiny – Cowhill – máme tu brnenskú kapelu, ktorá hráva príjemnú funk a latino hudbu, ktorá je značne dochutená jazzovou improvizáciou a výrazným groovom. Kapela Cowhill má momentálne 6 členov: Tomáš Továrek (saxofón, flauta, duduk, klarinet), Tomáš Haluza (gitara), Mira Zachovalý (basgitara), Andres Poveda (perkusie), Tomáš Plšek (bicie) a Bartosz Walos (fúkacia harmonika). „Toto neobvyklé spojenie nástrojov vytvára originálny zvuk, ktorý je kompaktný a zároveň neuhladený po vzore starých funkových kapiel“ ako vraví oficiálny popis kapely na FB. Playlist vystúpení tejto brnenskej kapely tvorí najmä interpretácia skladieb od zahraničných interpretov, ako sú napríklad John Scofield, Chic Corea, Mike Stern, Poncho Sanchez, Dizzy Gillespie, či Bill Cobham.

Vznik  tohto hudobného zoskupenia sa datuje do roku 2008, kedy sa stretli muzikanti, ktorí tvoria jej jadro – Tomáš Haluza, Tomáš Plšek, Tomáš Továrek a Miroslav Zachovalý. Počas takmer 9 ročnej existencie sa v kapele vystriedalo niekoľko dobrých muzikantov (Ondřej Karlík, Jiří Plachetka), no nejaký čas mala kapela aj speváčku Eriku Stárkovú.

Nižšie nájdete zopár pesničiek z repertoáru tejto brnenskej kapely a ako už ich názov, podobný obľúbenému brnenskému miestu, značí, je to hudba príjemná, pri ktorej sa dá relaxovať aj zabaviť.

Na Maringote si Cowhill môžte vypočuť v sobotu večer.

 

+ There are no comments

Add yours