Dezert až po jedle. Puding Pani Elvisovej na MARINGOTE.

Dezert až po jedle. Puding Pani Elvisovej na MARINGOTE.


Pudingáči ako elektro-indie-popová kapela  sú stálica vo festivalovom svete.  Na konte majú 4 albumy a obľúbená banda hudobníkov bude jeden z headlinerov tohtoročnej Maringoty.

Svoj debutový album, na ktorom kapela dlho pracovala uzrel svetlo sveta až v roku 2004 pod názvom Automati, ktorý potvrdil miesto kapely na tanečnej scéne. Singlom sa stala pieseň Piknik, ktorý sa stal v tej dobe najhranejšou skladbou v slovenskom éteri.  Za album získala kapela ocenenie Aurel 2004 v kategórii Obal roka.

PPE sú späť aj keď nikdy neodišli!

Dva roky od vydania Tektonickej Platne(2015) prichádza PPE s novým singlom Pod paplón, ku ktorému kapela zároveň natočila a zverejnila videoklip. Skupina si na ňom zopakovala spoluprácu s Martinou Slovákovou – autorkou videoklipov ku skladbám Gramatika, Ďobkanie či Astoria.

“Nová pieseň vznikla veľmi rýchlo, začali sme ju písať v januári tohto roku a koncom mesiaca sme ju mali už skoro celú hotovú. Dúfam, že v podobnom tempe sa nám podarí nahrať aj ďalšie skladby, aby sme mohli čím skôr vydať nové EP, alebo album a vyraziť na turné,“ prezrádza Pino z Pudingu.

O mix a mastering sa postaral Marek Rakovický a vizuálnu časť pesničky kapela zverila do rúk Martine Slovákovej, s ktorou už spolupracovali na videách ku skladbám z albumu Pí. Vo videu účinkujú tanečníčky zo SND a tiež samotná kapela premietaná na speváčku Slivku.

“Video vznikalo postupne a pasáž s dievčatami v posteli bola natáčaná bez nás, keďže sme práve niekde hrali a nestíhali sme byť pri tom. Maťa nám však priebežne posielala fotky z natáčania, ktoré nás vždy veľmi potešili,” hovorí Pino.

Skladba je prvou predzvesťou nového materiálu a kapela ju už hráva naživo na svojich koncertoch. My sme veľmi radi, že Puding zahrá v auguste na Maringote. Zober kamošov, bude kopec srandy.

 Pod paplón

 

zdroj – ppe.sk  hudba.sk

+ There are no comments

Add yours