Cimbálová muzika Šibénka a koštúfka vín

Cimbálová muzika Šibénka a koštúfka vín


Ochutnávka vín, alebo po našom koštúfka, je už za 5 rokov fungovania Festu Maringota zabehnutým spestrením sobotného programu. Vína nám venujú darom miestni vinári zo Skalice, Vrádišťa, či Prietržky, ktorí svoj poklad pestujú práve na úpätí Vintoperku, kopca v ktorom srdci je aj bývalý pieskovcový lom, kde sa Maringota odohráva.

Koštúfka vín nájde svoje miesto aj v sprievodnom programe Fest Maringota 2017, no tentokrát bude návštevníkom hrať do ochutnávania rôznych odrôd aj muzika. A aká iná muzika pasuje k ochutnávke vín, ako cimbálová muzika?

Konkrétne Cimbálová muzika Šibénka z Holíča.

Pozrite si krátky zostrih z menšej akcie v Kútoch "U Ferú" :)Video: Dušan Hudec

Zveřejnil(a) Cimbálová muzika Šibénka dne 6. leden 2017

 

CM Šibénka sa začala formovať už pred rokmi, kedy sa väčšina zakladajúcich členov stretla na ZUŠ v Holíči. No samotné zoskupenie vzniklo až v roku 2014.

„Kedže Holíč je pre nás kľúčové mesto, rozhodli sme sa preto do názvu vniesť niečo typicky holíčske. Stala sa tým známa Šibenica. Naše vystupovanie je v tradičnom duchu, v tradičnom oblečení a s tradičným repertoárom obohateným o zopár modernejších a taktiež klasických piesní, no všetky v našej úprave.” hovoria o sebe členovia CM Šibénka:

Nikola Lániková – Prim cimbálky, prvé husle a spev

Veronika Kopečková – Terc cimbálky, druhé husle, kontrabas a spev.

Karolína Valachovičová – Cimbálistka

Josef Havlík – Kontra cimbálky a spev

Dominik Seďa –  Kontrabas, hosťujúci člen Šibénky

Viac o Cimbálovej muzike Šibénka sa dozviete na ich webe.

 

Priam čarovná súhra cimbálovej muziky a vína sa odohrá druhý deň festivalu v sobotu podvečer.  My sa na túto kombináciu neskutočne tešíme. Tešíte sa tiež?

+ There are no comments

Add yours