BULP

BULP


BULP je alter ego Sama Štefanca, mladého producenta elektronickej hudby, ktorého tvorba predstavuje zmes melodických liniek, úderných rytmov, melancholických či pozitívnych motívov. V hudbe organicky prepája rôznorodé zvuky a hudobné nástroje s dôrazom na silnú melódiu. Jeho zvuk je ovplyvnený tvorbou Mount Kimbie, Moderat či Bonobo. BULP svoje skladby prezentuje i naživo. Okrem laptopu, klávesov, perkusií a rôznych elektronických hračiek používa aj vlastný vokál a zamatový hlas vokalistky Jany Štefancovej.

BULP bol ocenený ako Objav roka na Radio_Head Awards 2015. Na značke Deadred Records / Starcastic Records mu v júni 2015 vyšiel singel Far Light. V septembri 2015 následovalo debutové EP Endian. Singel a EP boli mediálne uznané doma na Slovensku, i v susednej Českej Republike. Skladba Far Light 3 týždne bodovala na prvom mieste v hitparáde Osmička Rádia_FM a skladba Over bola prezentovaná v československej hitparáde Velká Sedma pražského Rádia 1.

10. apríla 2017 vydal BULP svoj debutový album YRSA pod hlavičkou vydavateľstiev Deadred Records / Starcastic Records.

 

5 otázok pre Sama:


Pre niektorých návštevníkov nášho festivalu bude vystúpenie Bulp “tenkrát poprvé”. Ako by si BULP predstavil tejto skupine ľudí?

Je to hudba, ktorá spája pesničkovosť a klubové prostredie.

 Čo Ťa priviedlo k hudbe?

 Spočiatku ma rodičia priviedli k hre na klavír, neskôr mi bratranec ukázal ako sa robí hudba s pomocou počítača. Ostatné sa už postupne vyvíjalo.

Čo považujš za svoj naj úspech v hudobnom svete? 

To, že ľudia dávajú peknú odozvu na naše koncerty a hudbu nezáležiac, či nás pred tým poznali, alebo nie. Je to veľká odmena, zvlášť keď hráme pred neznámym publikom, alebo mimo Slovenska.

Aké máš plány do budúcnosti?

Viac sa zviditeľniť aj v zahraničí.

Tešíš sa na Fest Maringota 2017?

Určite! Vždy sa ja aj Jana tešíme, keď máme možnosť hrať niekde, kde sme ešte nevystupovali a o to viac, keď produkční podujatia sú samí príjemní ľudia.

+ There are no comments

Add yours